kızıl saç rengi

Kızıl Saç Rengi ve tonları

Saçlarında sıcak tonlu renk sevenler için oldukça sık tercih edilen renklerden birisi olan kızıl saç rengi ve bütün yansıma tonlarının boya numaralarını bu başlık altında paylacaşağız.

Kızıl Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

Kızıl saç rengi, yoğun kırmızı ve turuncu tonlarının birleşimiyle oluşan sıcak ve çarpıcı bir renktir. Kızıl saç rengi, cesur ve dikkat çekici bir tercih olarak kabul edilir. Saç trendlerinde sıkça tercih edilen bu renk, kişinin karakterini ve tarzını vurgulayan bir özelliğe dönüşebilir.

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengi, beyaz, buğday ve esmer tenlilere oldukça yakışan saç renkleri arasındadır. Ten renginize uygun kızıl tonlarından birisini seçerek, saçlarınızda istenilen görüntüyü yakayabilirsiniz.

Kızıl saç, açık tenli kişilerde de harika bir kontrast yaratır ve ten rengini daha canlı gösterir.

Ayrıca, kızıl saç rengi, kişinin tarzını ve karakterini vurgulayan cesur ve dikkat çekici bir seçenektir. Saç rengi trendlerinde sıkça tercih edilen bu ton, özgünlük arayan ve farklılık yaratmak isteyen bireyler için idealdir.

Saç bakımı ve uygun ton seçimi ile kızıl saç rengi uzun süre canlı ve parlak kalabilir, kişinin doğal güzelliklerini ön plana çıkarır.

Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kızıl saç rengini elde etmek için; belirlediğiniz kızıl tonlarına uygun saç boyası ile oksidanı karıştırarak, saçınıza uyguladıktan sonra, saçlarınızda kızıl renge sahip olabilirsiniz.

Saç renginiz siyah ise; öncelikle saç renginizi kızıl tonlarına uygun hale gelecek kadar açmanız gerekmektedir.

Saç renginiz açık tonlarda ise; açma işlemi yapmadan direk olarak kızıl saç boyaları ile boyayarak, kızıl renk saçlara sahip olabilirsiniz.

Kızıl Saç Rengi ve Tonlarının Boya Numaraları

Saç renginizde elde etmek istediğiniz kızıl tonların boya numaraları ve saç boyası markalarını aşağıdaki tabloda listeledik. Kızıl tonlarda en çok kullanılan ve en etkili sonuç veren markaların yansıma tonlarını tercihinize göre açıklık ve koyuluğunu belirleyebilirsiniz.

#Kızıl Saç Rengi TonuBoya NumarasıBoya Markası
1Kızıl Kahve6.46L’oreal Majirel
2Kızıl Bakır6/4Wella Koleston
3Koyu Kızıl5.6 veya 6.6Hush The Passion
4Açık Kızıl8.43Wella Koleston Perfect Me+
5Yoğun Kızıl7.66Hush The Passion
6Şarap Kızılı5-889Schwarzkopf Vital Colors
7Kızıl Kestane6.68Schwarzkopf İgora Royal
8Kızıl Viyole5.67Keune Tinta Color
kızıl boya numaraları

Kızıl Saç Rengi Tonları

Kızıl saç renginin kendi içinde birden fazla yansıma tonları mevcut. Bu yansıma tonlarından bazılarında bakır, bazılarında kahve yansımalar daha yüksek. Sizler için aşağıda kızıl renklerin yansıma tonlarını ve resimlerini paylaştık.

Dilediğiniz ve hayalini kurduğunuz kızıl saçları şimdi keşfetme vakti!

Kızıl Kahve

kızıl kahve
kızıl kahve

Kızıl kahve tonları, sıcak tonlarda saç rengi sevenlerin tercih ettiği renkler arasındadır. Hem sıcaklık hemde doğallıktan yana olanlar için, kahve tonları ve kızıl tonlarının karışımıyla meydana gelen bu ton, günümüzde oldukça popüler ve bakımı kolay olan renkler arasındadır.

Saçlarınızda kızıl kahve rengine sahip olmak için; L’oreal Majirel 6.46 saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Kızıl Bakır

kızıl bakır
kızıl bakır

Kızıl bakır tonları, sıcak ve çarpıcı bir renk olup, bakır ve kızıl tonların harmanlanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu renk,ten tonlarıyla mükemmel bir uyum sağlar ve yüz hatlarını yumuşatır.

Kızıl bakır, her mevsimde kullanılabilen bir renktir; yaz aylarında güneşin altında parıldarken, kışın soğuk tonlarına karşı sıcaklık ve enerji katmada etkilidir.

Kızıl bakır tonunu elde etmek için; Wella koleston 6/4 veya Hush The Passion 7.64 saç numarasını uygulayabilirsiniz.

Koyu Kızıl

koyu kızıl
koyu kızıl

Koyu kızıl renkler, saçlara derinlik ve yoğunluk katar, aynı zamanda göz alıcı bir parlaklık sunar. Saç boyası kullanırken seçeceğimiz renklerde ana tonu daha koyu olan tonlar arasındadır.

Örnek vermek gerekirse; 5.6 kızıl saç boyası, 6.6 kızıl saç boyasından daha koyudur. Ana tonu nekadar koyu yaparsanız, saç renginiz daha koyu kızıl olacaktır.

Açık Kızıl

açık kızıl
açık kızıl

Hem açık hemde sıcak tonları sevenler için; açık kızıl tonları harika bir fikir! Bu saç rengi ile, saçlarınız açık renklerde olacak, hemde kızıl yansımalar ile sıcaklık kazanacak ve daha parlak ve ışıltı saç rengine sahip olacaksınız.

Açık kızıl saç rengine sahip olmak için; Wella Koleston Perfect Me+ 8.46 saç boyasını uygulayarak, saçlarınızı açık kızıl tonlarına boyayabilirsiniz.

Yoğun Kızıl

yoğun kızıl
yoğun kızıl

Yoğun kızıl tonlar, kızıl saç rengi yansımasının daha baskın ve pigmentinin yoğun olduğu tonlardır. İki yansıma yan yana geldiğinde daha yoğun olacağı için, saç renginizdeki kızıl yansıma daha parlak ve baskın görünecektir.

Saç renginizde yoğun kızıl istiyorsanız, 6.66 veya daha açık tonda olmasını istiyorsanız, 7.66 saç boyasını tercih ederek, bu renge sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz boyanızın içine bir miktar ( 5-10 gram) Schwarzkopf İgora 0-88 kızıl yoğunlaştırıcı ekleyerek, daha baskın ve yoğun kızıl tonu elde edebilirsiniz.

Şarap Kızılı

şarap kızılı
şarap kızılı

Şarap kızılı tonu, ismini halk arasında kırmızı saç boyası pigmentinin daha fazla olduğu, kırmızı yansımaların daha fazla olmasından dolayı, şarap rengine benzetilmesinden alıyor. Bu tonlarda saçlarımızdaki kırmızı yansımaları daha fazla görmemiz mümkündür.

Şarap kızılı tonunu saçlarınıza uygulamak için; Schwarzkopf Vital Colors 5-889 saç boyasını kullanabilirsiniz.

Kızıl Kestane

kızıl kestane
kızıl kestane

Kızıl kestane, kızıl saç renkleri arasında en doğal tonlar arasında olup, esmer tene sahip kişilere çok yakışmaktadır. Bu saç tonu ile birlikte, doğal ve parlak bir görünüm yakayabilirsiniz. Saçlarınızdaki görüntüsü oldukça güzel olmakla birlikte, bakımı en kolay kızıl renkler arasındadır.

Sizde saçlarınızda kızıl kestane tonları istiyorsanız; Schwarzkopf İgora Royal 6.68 saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Kızıl Viyole

kızıl viyole
kızıl viyole

Kızıl viyole, kızıl tonların en çarpıcı ve cesur tonları arasında bulunur. Kullanan kişinin yaşı ne olursa olsun, harika bir görünüm sağlar. Ayrıca, soluk ten rengine sahip olanlar bu rengi tercih ederek daha canlı bir görünüme sahip olabilir ve dış enerjisini yükseltebilir.

Keune Tinta Color 5.67 saç boyası, yukarıda görmüş olduğunuz saç rengine sahip olmak için aradığınız saç boyasıdır.

Kızıl Saç Rengi S.S.S

Saç renginde değişiklik yapmak isteyen ve kızıl saç rengi hakkında merak edilen ve çok sorulan soruları aşağıda yanıtları ile listeledik. Sizlerinde kızıl renk hakkında sorunuz varsa, aşağıda bulunan yorum kısmına lütfen belirtin.

Kızıl Renk saçı Yıpratır Mı?

Kızıl renk, saçları yıpratmaz ancak, saçlarımıza nem bakımları uygulayarak, yıpranmayı en aza indirebilirsiniz.

Kızıl Saç Rengi Akar mı?

Bütün sıcak saç renklerinde olduğu gibi, kızıl saç renginde zamanla akmalar meydana gelebilir. Renk akmasını en aza indirmek için, boyalı saçlar için üretilen şampuanları kullanabilirsiniz.

Kızıl Saç rengi Genç Gösterir Mi?

Kızıl saç rengi, genellikle genç ve enerjik bir görünüm sağlar. Bu sıcak tonlar, cilt tonunu canlandırarak yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve kişiye doğal bir tazelik katabilir.

Kızıl Saç Rengini Nasıl Koruyabilirim?

Kızıl saç rengini koruyabilmek için; aşırı derece sıcak suyla yıkamamalı, renk koruyucu şampuanlar ile yıkamanız gerekiyor. Ayrıca kızıl gibi sıcak tonlar daha hızlı aktığından, iki ayda bir saç cilası uygulamanız yeterlidir.

Kızıl Saç Rengi Akınca Ne Renk Olur?

Kızıl saç rengi aktığı zaman, ilk boyadığınız gündeki canlı ve parlak görüntüyü yakalayamazsınız. Kızıl renkler akmaya başladığı zaman turuncu renge doğru geçiş yapmaya başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir