kızıl kahve saç rengi

Kızıl Kahve Saç Rengi

Bu yazımızda kızıl kahve saç renginin detaylarına ve bu renge geçiş yapmak isteyenlerin bilmesi gereken önemli noktalara odaklanacağız. Doğru boya numarasını bulmak, kimlere yakıştığını öğrenmek ve bu rengi koruma gibi konuları içeren geniş kapsamlı bilgiler vereceğiz.

Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

kızıl kahve saç
kızıl kahve saç

Kızıl kahve saç rengi, içerisinde bulunan kahve ve kızıl yansıma tonlarından oluşan bir saç rengidir. Bu saç renginde kahve saç rengi tonlarının yanı sıra, hafif kızıl yansımalar ile doğal bir sıcak görünüm elde edilmektedir.

Kızıl Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

kızıl kahve tonu
kızıl kahve tonu

Kızıl kahve, tüm cilt tonlarına uyum sağlayan bir renk olmakla beraber, esmer ve buğday tenli kişilere daha doğal ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

kizil kahve sac modeli

Kızıl kahve saç rengine sahip olmak için, saçlarınızda şuan kullandığınız renk siyah ise 4-5 ton kadar açmanız gerekiyor. Ardından kızıl kahve saç boyası ile renklendirme yaparak, kızıl kahve tonlarda saç rengine sahip olabilirsiniz.

Saç renginiz daha açık tonlarda ise, direk olarak kızıl kahve saç boyası ile boyayarak, bu saç rengine sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki başlıkta farklı boya markalarından oluşan kızıl kahve saç boyası numaralarını paylaşacağız. Dilediğiniz boya markasının rengini satın alarak, saçlarınızı evde kızıl kahve tonlarında boyayabilirsiniz.

Kızıl Kahve Saç Rengi Boya Numaraları Nelerdir?

kızıl kahve saç rengi boya numaraları
kızıl kahve saç rengi boya numaraları

Aşağıdaki listede bulunan saç boyası markalarını ve bu markaların kızıl kahve saç boyası için oluşturmuş olduğu boya numaralarını liste halinde belirttik. Dilediğiniz saç boyasını kullanarak, kızıl kahve tonlarını elde edebilirsiniz.

#Kızıl Kahve Rengi Boya MarkasıBoya Numarası
1L’oreal Majirel6.46
2Schwarzkopf Igora Royal6.68
3Artego Saç Boyası5.6
4Botego Saç Boyası5.6
5Hush The Passion5/6
kızıl kahve saç boyası numaraları

Kızıl kahve saç boyası karışımı yaparken, saçlarınızda beyaz var ve bu beyazlarıda kapatmak istiyorsanız, 60 gram olarak hazırlacağınız saç boyasını 40 gram ana ton, 20 gram yansıma kızıl kahve rengi olarak hazırlayabilirsiniz.

Örnek Kızıl Kahve Saç Boyası Karışımı

L’oreal Majirel 6.0 40 gram
L’oreal Majirel 6.46 20 gram
20 volüm oksidan 60 gram

Kızıl Kahve Saç Rengi Modelleri

Saç uzunluğunuz ve saç yapınız nasıl olursa olsun, kızıl kahve saç rengi tüm saçlar için tercih edilebilecek güzel saç renkleri arasındadır. Şimdi sizlere kızıl kahve tonlarında boyanmış saçlar için modeller gösterelim.

Kısa Saç Kızıl Kahve

kısa kızıl kahve
kısa kızıl kahve

Kısa saç kesimlerinde kızıl kahve tonları harika bir görünüm sağlar. Modern ve şık bir kısa saç kesimiyle birlikte, kızıl kahve saç tonlarıyla yapılan renklendirme, tarzınızı mükemmel bir şekilde yansıtacaktır.

Kızıl Kahve Renk Ombreli Saç

kızıl kahve ombreli saç
kızıl kahve ombreli saç

Eğer dip renginiz kızıl kahve ise ve saçlarınıza ufak değişiklikler eklemek istiyorsanız, kızıl kahvenin uçlarına doğru hafif bir ombre işlemi yaptırarak saçlarınıza ışıltı katabilirsiniz.

Kızıl Kahve Dalgalı Saç

kızıl kahve dalgalı saç
kızıl kahve dalgalı saç

Saçlarınıza yapacağınız doğal dalgalar, saçlarınızın rengini ortaya çıkarır ve parlak bir görünüm kazandırır. Kızıl kahve tonlardaki saçlarınız için, dalgalı saç modelleri uygulayarak, günlük şıklığınızı tamamlayın.

Kızıl Kahve Su Dalgası

kızıl kahve su dalgası
kızıl kahve su dalgası

Kızıl kahve saçlarınız için geniş ağızlı maşalar ile yapacağınız su dalgası modeli, saçlarınızın doğal sıcaklığını ortaya çıkaracak ve saçlarınız canlı ve parlak görünecektir.

Kızıl Kahve İnce Telli Saç

kızıl kahve ince saç
kızıl kahve ince saç

İnce telli saç yapısına sahip kişiler genelde saçlarının hacimsiz ve cansız görüntüsünden şikayetçi. İnce telli saçlarınızı sıcak tonlara sahip olan kızıl kahve rengine boyayarak, canlı ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kızıl Kahve Saç Rengi Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında sıkça sorulan sorulan sorulara cevaplar yazacağız. Sizlerinde merak ettiğiniz kızıl kahve saç rengi ile ilgili sorularınız varsa, yorum kısmına yazabilirsiniz.

Sarı Saç Kızıl Kahveye Nasıl Boyanır?

Sarı renge sahip saçlar, alt tabakasındaki pigmentleri açık tonlarda olduğu için, ilk boyamadan sonra biraz akma meydana gelebilir. Renginizin tam oturması için, minimum 2 kere boyamanız gerekiyor.

Kızıl Kahve Saç Rengi Akar Mı?

Tüm renklerde olduğu gibi kızıl kahve tonlarda da zamanla akma ve solma gibi durumlar olabilir. Bu akmaların önüne geçmek ve saç renginizi daha uzun süre kullanmak için renk koruyucu şampuan kullanabilirsiniz.

Siyah Saç Nasıl Kızıl Kahve Tonuna Boyanır?

Siyah renkte olan saç renginize açma işlemi yaparak 4-5 ton kadar açın. Açılan saç rengini kızıl kahve tonlarında boyayarak, bu rengi elde edebilirsiniz.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir