bal köpüğü saç rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi

Saç renginizde açık tonlardan vazgeçmek istemiyor ancak sıcak yansımalarda olsun istiyorsanız bal köpüğü saç rengi aradığınız saç rengi olabilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu saç rengi, çoğu kişi tarafından oldukça beğeniliyor.

Bu yazımızda sizler için saçlarınızı nasıl bal köpüğü tonlarına boyamayı ve boyama esnasında hangi saç boyalarını kullanmanız hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere yer verdik.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

Bal köpüğü saç rengi, zengin ve sıcak yansımaların olduğu bir renktir. Ana tonu açık kumral ve sarı renklerden olup, hafif karamel ve altın yansımaların gözüktüğü, parlak ve ışıltılı saç renkleri arasındadır.

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bal köpüğü saç rengi, açık ve buğday tenli kişilere çok yakışır. Esmer ve koyu ten rengine sahip olan kişiler için; dip kısımları koyu, uç kısımları bal köpüğü tonlarında geçişli bir şekilde uygulanan renk tonları bu ten rengine sahip kişiler için oldukça uyum sağlamaktadır.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bal köpüğü saç rengini elde etmek için; saçlarımızın ana tonunu açık kumral, daha da açık tonlarda bal köpüğüne boyamak için sarı tonlara kadar açmamız gerekiyor. Saç rengimizi açarken kesinlikle dorelik kalmadan, temiz bir şekilde açma işleminin sağlanması gerekiyor.

Saçlarımızı temiz bir şekilde açtıktan sonra, aşağıda belirttiğimiz bal köpüğü tonlarına ait saç boyasını oksidan ile hazırlayarak, saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Bal köpüğü saç rengini farklı tonlarda boyayabilirsiniz. Dilerseniz tonunu açık veya koyu, yansıma tonunu sadece altın veya hafif kahve tonları uygulayabilirsiniz. Sizlere aşağıdaki başlıklarda bal köpüğü saç rengi için 4 farklı tonlamalarını paylaşıyoruz.

Açık Bal Köpüğü

açık bal köpüğü
açık bal köpüğü

Açık bal köpüğü, saç renginin 8 ve üzerinde yani; sarıya en yakın olan tonlardan oluşan bir saç rengidir.

Açık bal köpüğü elde etmek için; saçlarınızın ana tonunu 8 ve üzeri ( sarı tonlara ) kadar açtıktan sonra, Ostwint 9.74 veya Asse 9.74 bal köpüğü saç boyasını 30 volüm ile hazırlayarak bu saç rengine sahip olabilirsiniz.

Koyu Bal Köpüğü

koyu bal köpüğü
koyu bal köpüğü

Koyu bal köpüğü, ana tonu kumral olup, yansıma tonlarında altın renklerin bulunduğu saç renkleri arasındadır. Bu rengi elde edebilmeniz kullanacağınız ana tonu 7 numaranın üzerinde olmaması gerekiyor.

Fındık Kabuğu Bal Köpüğü

fındık kabuğu bal köpüğü
fındık kabuğu bal köpüğü

Fındık kabuğu bal köpüğü, sıcak kahve tonları ve altın tonlarının karıştırılarak ortaya çıkan tonlar arasındadır. Saçlarında hem koyuluk, hemde altın yansımalar isteyen kişiler için popüler saç tonları arasındadır.

Bal Karamel

bal karamel saç rengi
bal karamel saç rengi

Bal karamel saç rengi, sıcak tonların belirgin olduğu saç renkleri arasındadır. Fotoğrafta gördüğünüz saç en iyi saç boyalarından biri olan Wella Koleston Perfect saç boyasına ait; dip boyası 6/43 ve 20 volüm oksidan karışımı, uç tonları ise 8/43 + 0/43 saç boyası ve 5 volüm oksidan karışımıyla elde edilmektedir.

bal Köpüğü Saç Rengi Boya Numaraları

L’Oréal, Morfose, Asse, Max Deluxe gibi markalar bal köpüğü saç rengine kendi kataloğunda direk olarak yer veriyor. Aşağıdaki listede markaların bu renk için çıkarmış olduğu saç boyalarını numaraları ve kataloğdaki görünümünü sizler için tablo haline getirdik. Dilediğiniz saç boyasını kullanarak, saç renginize bal köpüğü görünümü kazandırabilirsiniz.

Saç Boyası MarkasıBoya Numarası
L’Oréal Paris Excellence Creme7.31
Morfose 108.77
Asse9.74
Maxx Deluxe8.3
Lilafix8.3
Ostwint9.74
Alix7.35
Palette8.0
Neva Color8.32
Garnier8N
Sea Color8.3
bal köpüğü boya numaraları
bal köpüğü saç rengi boyaları
bal köpüğü saç rengi boyaları

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri

Bal köpüğü rengini farklı saç boyama tekniklerinden sonra saç cilası yardımıyla saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu teknikler arasında ombre, balyaj, ışıltı ve gölgelendirme teknikleri bulunmaktadır. Tercihinize bağlı olarak herhangi bir tekniği uygulayarak, bal köpüğü tonlarında saç rengine kavuşabilirsiniz.

Bal Köpüğü Ombre

bal köpüğü ombre
bal köpüğü ombre

Saçlarınızın dip rengine dokunmadan, uçlara doğru doğal geçişlerle yapılacak olan ombre işleminden sonra, bal köpüğü tonlarında cila yapılarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bal köpüğü ombre modeli ile beraber, hem saçlarınızdaki doğal görünümü kaybetmez, hemde hayalinizdeki saç rengine kavuşabilirsiniz.

Bal Köpüğü Balyaj

bal köpüğü balyaj
bal köpüğü balyaj

Saç renginizin dip rengine dokunmadan, aralarına krepe yardımıyla doğal bir şekilde yapılacak olan balyaj tekniğiyle beraber, bal köpüğü tonlarında saç cilası geçerek, bal köpüğü balyaj modelini saçlarınızda uygulayabilirsiniz.

Işıltılı Bal Köpüğü

ışıltılı bal köpüğü
ışıltılı bal köpüğü

Saç yoğunluğuna ve kendi isteğinize bağlı olarak seyrek veya yoğun ışıltılar , saçlarınıza oldukça doğal ve modern görünüm kazandırmaya olanak sağlar. Işıltılı bal köpüğü saç modeli ile beraber, saçlarınızı hem sürekli boyatmaktan kurtulur, hemde aşırı yıpranmamasını sağlarsınız.

Bal Köpüğü Gölge

bal köpüğü gölge
bal köpüğü gölge

Son zamanlarda bal köpüğü gölgeli saç renkleri oldukça popülerdir ve yüz ifadenize canlı bir görünüm kazandırır. Özellikle esmer kişilerin, saçlarında açık yansımalar görmek istedikleri durumlarda tercih ettikleri saç renkleri arasındadır.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir