kaş rengi açma

Kaş Rengi Açma İşlemi İçin 5 Farklı Yöntem

Kaşlarınız çok koyu ve sizi çok sert gösteriyorsa, bunu dert etmenize gerek yok. Sizin için 5 farklı kaş rengi açma yöntemini aşağıda paylaştık. Bu yöntemlerle daha yumuşak ve güzel bir ifadeye sahip olmak için yazıyı okumaya devam edin!

Kaş Rengi Açma Yöntemleri

Kaşlarımız, dış görünüşümüzü etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Koyu kaşlar, bize daha sert bir ifade kazandırabilir ve bu çoğu insanın istediği bir durum değildir. Koyu kaşlardan kurtulmak ve daha yumuşak bir ifadeye sahip olmak için kaşlarımızın rengini kırmamız gerekiyor.

kaş rengi açmak
kaş rengi açmak

Kaş rengini açmak için ne kullanılır, gelin hep beraber göz atalım.

1. Saç Boyası

Kaş rengi açma yöntemlerinin en etkilisi saç boyasıyla kaş rengi açmadır. Çoğu yöntemde kaşlarımızı açtıktan sonra turunculaşma meydana gelir ancak, küllü saç boyaları ile boyamak turuncu olmadan kaş açmanın en etkili yöntemidir.

8.1 açık küllü kumral, kaş rengi açma boyası olarak bilinir ve 30 volüm oksidan ile beraber karıştırılarak kaşlarınıza uygulayın ve ortalama 4-5 dakika bekledikten sonra pamuk yardımıyla silin.

Kaş renginiz istediğiniz açıklığa gelmediyse eğer, yukarıdaki işlemi tekrarlayabilirsiniz.

2. Limon

Doğal yöntemle kaş rengi açmak için limon kullanabilirsiniz. Ancak limonla kaş rengi açma çok etkili bir yöntem değildir. Kaş renginizi maksimum 1 tona kadar açabilirsiniz.

Limon ile kaş rengi açmak için; limonu bir kasenin içerisine dökün, kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza sürün ve 10-15 dakika kadar bekledikten sonra durulayın.

3. Tüy Sarartıcı

Tüy sarartıcılar, kaş rengini kırma yöntemlerinden birisidir. Kaşlarım çok kalın ve siyah ne yapmalıyım? diyenlerin imdadına tüy sarartıcı kremler yetişiyor. Tüy sarartıcı ile kaş açmak için, kremi kaşlarınıza uygulayın ve 4-5 dakika kadar bekletip durulayın.

4. Papatya Suyu

Papatya suyu, saç rengini açmada oldukça sık kullanılmakla beraber, kaş rengimizi açmada da işe yarıyor. Papatya suyu ile kaş rengi açmada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; süreceğiniz papatya suyunu kaşlarınızın her tarafına iyi bir şekilde yedirmeniz ve ardından güneşe çıkmanız gerekiyor.

Bu yöntemi çok fazla önermiyoruz ancak, yinede kaş rengini açmak için doğal yöntemler arıyorsanız, papatya suyunu uygulayabilirsiniz.

5. Saç Açıcı

Saç açıcılar sadece saçları değil, kaş ve istediğiniz tüylerinizi de açabilir. Kaşlarım çok kalın ve siyah ne yapmalıyım? diyorsanız eğer, saç açıcılar ile kaş renginizi kırabilirsiniz.

Saç açıcı ile kaş rengini açmak için 3-4 gram toz açıcıya 3-4 gram 20 volüm oksidan ekleyerek karıştırın ve kaşlarınıza uygulayın. Sürdükten hemen sonra kronometre ile ortalama 2 dakika bekledikten sonra kaşlarınızdaki açıcıyı silin ve durulayın.

Açıcıyla kaş rengini açarken, oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Saç açıcılar çok güçlü ve hızlı kimyasal maddeler olduğu için, gerekenden fazla bekletmeniz, kaşlarınızın daha fazla açılmasına ve kötü görünmesine neden olabilir.

kaş rengi kırma
kaş rengi kırma

Kaş Rengini Açmak Zararlı Mı?

Kaş rengini açmak için kullanılan maddeler, ciltte tahrişe, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kaşların rengini açmadan önce cildi hassas olan ve alerjik durumları olan kişilerin, doktoruna başvurmaları önerilir.

Kaş Rengini Kimler Açmalı?

Kaş rengini çok siyah ve kalın kaşa sahip kişiler, daha yumuşak bir görünüme sahip olmak için açabilir. Bununla beraber saçlarını açık tonda renklere boyatan kişilerin, saçları ve kaşları daha uyumlu olması için kaş rengini açabilir.

Turunculaşan Kaşa Ne Yapılır?

Kaş açma işleminde çok koyu kaşlarda bazen turunculaşma meydana geliyor. Turunculaşan kaşları düzeltmenin en etkili yolu küllü tonlarda saç boyası ile boyamaktır. Kaşlarım turuncu oldu diyorsanız eğer, 7.1 küllü kumral saç boyasına 20 volüm oksidan ekleyerek karıştırın ve kaşlarınıza uygulayın.

Bu yöntem turuncu kaşları düzeltmenin en etkili yöntemidir.

Kaş Ne Kadar Sürede Kendi Rengine Döner?

Kaş, sürekli uzadığından ve kısa kıl yapısına sahip olduğundan dolayı, boyanan kaş ortalama 1 ay içerisinde eski haline geri döner. Yani kaş rengini açma işlemini ayda bir tekrarlamanız gerekmektedir.

Kuaförde Kaş Rengini Açma Fiyatları

Gittiğiniz kuaför salonunun fiyat politikasına bağlı olarak, kuaförde kaş rengi açma fiyatı ortalama 50-100 TL arasında değişmektedir.

Kaş Rengi Açmak Kaşı Döker Mi?

Kaş rengimizi açmak veya kırmak, direk olarak kaşlarımızı dökmesi için yeterli bir sebep değildir. Ancak, bu işlemi sürekli ve sıkça yapmak, kaşlarımızda tahrişe ve kızarıklığa sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir