toz saç açıcı

En İyi 10 Profesyonel Saç Açıcı Markası

Saç açıcılar, saçın rengini açma veya değiştirme sürecinde önemli bir adımı temsil eder. Doğru ürünü seçmek, sağlıklı ve istenilen renk tonunu elde etmek adına kritik bir faktördür.

Bu içerik, en iyi saç açıcı markalarını keşfetmenize yardımcı olacak temel bilgileri sunacaktır.

En İyi Toz Saç Açıcı (Oryal) Markaları Listesi

Sıra
En iyi Saç Açıcı (Oryal) Markaları
Açma Seviyesiİyibul Puanı
1Schwarzkopf Blondme Premium Lift 9+9 Ton10/10
2Wella Blondor Multi Blonde
7 Ton10/10
3Schwarzkopf Igora Açıcı
8 Ton10/10
4Hush Trublonde Blue9 Ton10/9.9
5L’Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder9 Ton10/9.9
6Davines Mask7 Ton10/9.8
7Wella Blondor Plex Multi Blonde9 Ton10/9.8
8Selective Professional Decolorvit Scalp6 Ton10/9.7
9Davines A New Color 7 Ton10/9.6
10L’Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus7 Ton10/9.6
en iyi saç açıcı markaları

En Iyi Saç Açıcı Markaları İncelemesi

Yukarıda paylaştığımız en iyi saç açıcı markası listesinde bulunan ürünlerin incelemelerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum;

1. Schwarzkopf Blondme Premium Lift 9+

Schwarzkopf Blondme Premium Lift 9+
Schwarzkopf Blondme Premium Lift 9+

Schwarzkopf Blondme Premium Lightener 9+ ile saçınızda muhteşem bir açılma deneyimi yaşayın. En koyu saç tonlarında bile minimal saç kırılması sağlayan bu ürün, benzersiz performansıyla öne çıkıyor.

Anti-metal bağ koruma teknolojisi sayesinde saç bağlarını koruyarak kırılma riskini en aza indirir. Ayrıca, Anti-Metal içeriği sayesinde metal iyonlarını yakalar ve nötralize ederek saç kırılmasını azaltır ve renk sonucunu optimize eder.

Dünya genelindeki çoğu kuaförlerin kulladığını saç açıcısı olan Blondme Premium Lightener, içeriği ve temiz şekilde saç rengini açmada en iyi ürünlerden birisidir.

2. Wella Blondor Multi Blonde

Wella Blondor Multi Blonde
Wella Blondor Multi Blonde

Wella Blondor Multi Blonde, 7 tona kadar farklı derecelerde renk açımı sağlayarak istediğiniz renk tonlarına ulaşmanıza yardımcı olur. Özel moleküler yapısı sayesinde saçın istenmeyen kızıllaşmasını engeller.

Kremsi yapısı kolay bir uygulama imkanı sunar, tüm açma teknikleri için idealdir. Oksidan seçiminde, 20 Vol saç derisi uygulamaları ve dip açma işlemleri için tercih edilirken, 30 Vol ve 40 Vol deriye temas etmeyen uygulamalar için istenilen açılma derecesine göre seçilebilir.

Karışım oranı açıcı toz ile oksidan arasında 1:1,5 veya 1:2 olarak tercih edilebilir, istenilen açılma miktarına göre ayarlanabilir. Wella Blondor Multi Blonde, saç açma sürecinde güvenilir ve etkili bir seçenek sunar, istenilen renk tonlarına ulaşmak için mükemmel bir yardımcıdır.

Profesyonel saç açma işlemlerinizde en iyi sonuçları elde etmek için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

3. Schwarzkopf Igora Açıcı

Schwarzkopf Igora Açıcı
Schwarzkopf Igora Açıcı

Schwarzkopf Igora açıcı, ekstra açma işlemleri için en iyi saç açıcı oryal ürünü olup, saçı kontrol altında tutarak 7 tona kadar açma imkanı sunar. Bu özel ürün, buğday nişastasıyla zenginleştirilmiş açma performansı sunar ve istenilen doğal tonları elde etmede etkili bir çözüm sağlar.

Saç kurumadan, yumuşaklığını koruyarak uygulandığı bölgede mükemmel bir tutuş sağlar. Schwarzkopf Igora, saç üzerinde kaldığı sürece kalıcılığını ve yumuşak dokusunu korur.

Karışımı oluştururken, metal olmayan bir kap içinde 35g (1 ölçek) IGORA Vario Blond Extra Power açıcı tozu ile istenilen açılma derecesine göre 70ml (1:2 oranında) %3, %6 veya maksimum %9 IGORA Colorist’s Color&Care Developer’ı krem kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekmektedir.

Schwarzkopf Igora, istenilen açıklık seviyelerine ulaşmak ve saç rengini mükemmel bir şekilde kontrol altında tutmak için ideal bir tercihtir. Profesyonel kullanım için tasarlanmış bu ürün, saç açma sürecinde güvenilir bir yardımcıdır.

4. Hush Trublonde

Hush Trublonde
Hush Trublonde

Hush Trublonde, saç rengini hızlı ve etkili bir şekilde 9 ton açma özelliği ile saç açıcı oryal markaları listesinde en iyiler arasındadır.

Mor kutu seçeneği, saç rengini hızlı ve güçlü bir şekilde 9 ton açma kapasitesine sahiptir. Saçın doreliğini ve sıcaklığını sararak sandre açma işlemini gerçekleştirir. Özellikle 7 ve 8 numaralı saç boyasını kullanan kişilerin tercih ettiği bir üründür.

Mavi kutu seçeneği de saç rengini hızlı ve güçlü bir şekilde 9 ton açma yeteneğine sahiptir. Saçta oluşabilecek dore pigmentlerini nötralize ederek soğuk açma işlemleri için idealdir.

Beyaz kutu seçeneği ise saç rengini hızlı ve güçlü bir şekilde 9 ton açma özelliğine sahiptir. Özellikle genel açma işlemleri için tercih edilebilir.

Hush Trublonde, farklı tonlardaki saç renklerinde hızlı, güçlü ve istenilen açıklığı elde etmek için ideal üç farklı seçenek sunar. Bu ürün, saç açma işlemlerinde güvenilir sonuçlar elde etmek isteyenler için önemli bir seçenektir.


5. L’Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder

L'Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder
L’Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder

L’Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder, saçınıza 9 tona kadar parlaklık sunan yeni yağ bazlı teknoloji ile özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürün, berrak ve parlak bir sarışın tonu için ideal bir kıvama sahiptir. Aynı zamanda persülfatlar içeren bir formüle sahiptir.

Saçınızda istediğiniz açıklığı elde etmek ve muhteşem bir sarı tonu yakalamak için mükemmel bir saç açıcı toz olan L’Oréal Blond Studio 9 Lightening Powder, saç açma işlemlerinde yüksek performans ve istikrarlı sonuçlar sağlar.

Bu ürün, yeni teknolojisi ve özel formülüyle parlak, berrak ve istenilen tonlarda saç rengi elde etmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

6. Davines Mask

Davines Mask
Davines Mask

Davines Mask, süt proteinleriyle zenginleştirilmiş içeriği sayesinde saçınıza koruyucu bir bakım sağlar. Aşamalı açıcı özelliğiyle saçın zarar görmesini engellerken, tozumayan formülü uygulama ve hazırlık aşamalarını kolaylaştırır.

Hem bölgesel açma hem de saçın tümünün açılması için idealdir. Saç yapısına zarar vermeden, saçı koruyarak açma işlemini gerçekleştiren bu ürün, kuaförlerin kullandığı oryal markaları arasındadır.

Davines Mask, saç yüzeyinde koruyucu etki bırakırken saçın doğal yapısını korumaya odaklanır. Bu ürün, saç açma işlemi sırasında etkili ve güvenilir sonuçlar elde etmek isteyenler için ideal bir tercihtir.

Saçın sağlığını korurken istenilen açıklığı elde etmek için mükemmel bir çözüm sunar.

7. Wella Blondor Plex Multi Blonde

wella blondor plex multi blonde

Wella Blondor Plex Multi Blonde, saç açıcı mavi toz formda bir saç açıcı olup saçları 9 ton açma kapasitesine sahiptir. Plex teknolojisi, saçın yapısal bütünlüğünü koruyarak açma işlemi sırasında saçın zarar görmesini önler.

Bu özel formül sayesinde saçlarınızı açarken aynı zamanda saç sağlığını korur ve güçlendirir. Saçların daha sağlıklı, güçlü ve parlak olmasına yardımcı olur. Hafif açıcı etkisiyle saçları açarken saç tellerini güçlendirir.

Toz formu, kolay karıştırılabilen bir yapıya sahiptir, böylece uygulama sürecini pratik hale getirir. Wella Blondor Plex Multi Blonde, saç açma işlemlerinde yüksek performans ve saç sağlığını koruma konusunda mükemmel bir seçenektir.

8. Selective Professional Decolorvit Scalp

Selective Professional Decolorvit Scalp
Selective Professional Decolorvit Scalp

Decolorvit Scalp, özellikle saç derisi için tasarlanmış bir üründür. Özel olarak formüle edilen bu toz saç açıcı, oksidan ile karıştırıldığında 6 ton seviyesine kadar eşit bir parlaklık sağlar. Saç derisinde kullanımı esnasında, içerdiği menekşe rengi pigment sayesinde altın ve bakır tonlarını nötralize eder, saça dengeli bir görünüm kazandırır.

Bu özel formül, uygulama sırasında saç derisine maksimum rahatlık sunar; yatıştırıcı ve koruyucu özellikleriyle dikkat çeker. Aynı zamanda katyonik polimerler, saç yapısına ince bir tabaka oluşturarak koruma sağlar.

Decolorvit Scalp’te bulunan guar sakızı, saçın yüzey hidrolipid filmini geri yükler. Bu durum saçın elastik olmasını ve parlak görünmesini sağlarken, aynı zamanda işlem görmüş saç tellerini uzun süre koruma altına alır.

Saç rengi değişimi veya açma işlemlerinde özel olarak formüle edilen Decolorvit Scalp, saç derisine ve saçın genel yapısına özenle bakım yaparak, sağlıklı ve parlak bir görünüm sunar.

9. Davines A New Color 

Davines a New Color
Davines a New Color

Davines A New Color, amonyaksız ve özel tozumayan formülüyle dikkat çeken bir toz açıcıdır. Bu özel formül, 7 tona kadar kontrollü ve güvenli bir açma sağlar, saça zarar vermeden istenilen açıklığı elde etmeyi mümkün kılar.

Ürün, hem bölgesel açma işlemleri için hem de saçın tamamının açılması sürecinde ideal bir seçenektir. Farklı açma tekniklerinde rahatlıkla kullanılabilir, esnek bir kullanım imkanı sunar.

Davines A New Color, saç açma işlemlerinde yüksek performanslı bir ürün olup, amonyaksız formülüyle saçın doğal yapısını korurken istenilen tonlara ulaşmada etkili bir çözüm sunar.

10. L’Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus

L'Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus
L’Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus

L’Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus, saç açma işlemlerinde benzersiz bir parlaklık sağlar. 7 tona kadar etkili bir açma gücüne sahiptir, istenilen parlak sarı tonlarına ulaşmayı sağlar.

Bu özel formül, berrak ve parlak bir sarışın tonu elde etmek isteyenler için idealdir. Aynı zamanda boyalı veya açılması zor saçlar için özel olarak potasyum amonyak ile geliştirilerek, saçı yakmayan açıcı olarak da bilinir

L’Oréal Blond Studio 7 Platinium Plus, beyaz balmumu ve nutri-seramidlerin eşsiz kombinasyonunu içerir. Bu sayede saçın nem dengesini korur ve açma işlemi sırasında saça bakım yaparak daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Toz Saç Açıcı Sıkça Sorulan Sorular

Toz saç açıcı ile ilgili sık sorulan soruları ve bilinmesi gerekenleri bu başlık altında topluyoruz.

Toz Saç Açıcı (Oryal) Nedir?

Toz saç açıcı (oryal) , saç rengini olduğundan daha açık tonlara boyamak isteyenler için kullanılan toz kıvamında kimyasal ürünlerdir.

Toz Saç Açıcıya Ne Kadar Oksidan Koyulur?

Genel bir kılavuz olarak, 1:1 veya 1:1,5 oranında karışım yapılabilir. Yani, toz saç açıcı ile oksidan arasında eşit miktarlarda (örneğin 50 gram saç açıcıya 50 gram oksidan veya 50 gram saç açıcıya 75 gram oksidan) karıştırabilirsiniz.

Fakat bu oranlar ürüne ve istenilen sonuca göre değişebilir. Genellikle saç açıcıların ambalajlarında karışım oranları ve kullanım talimatları bulunur. Bu talimatlar genellikle toz saç açıcı ile kullanılacak oksidanın oranını belirtir.

Toz saç açıcılar ile kullanılan oksidan hakkında geniş bilgi sahibi olmak için aşağıya bir link bırakıyorum;


Oksidan Nedir? Ne İşe Yarar?

Toz Saç açıcı ne kadar kullanılmalı?

Saçlarınızın sağlığı için, toz saç açıcıyı saça sürdükten sonra en fazla 40-45 dakika kadar kullanılmalıdır.

Toz Açıcı ve boya karıştırılır mı?

Saç rengimizi açma esnasında kızıl tonları en az aza indirmek için hazırlayacağınız açıcıya birkaç gram mavi pigmentli açık tonda saç boyaları ekleyebilirsiniz.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir