en iyi saç boyası

En İyi Saç Boyası

Saç boyama bazı insanlar için değişim, bazı insanlar için gereksinimdir. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen insanlar en iyi saç boyası markaları ile bu değişimi elde edebilirler. Saçlarında olan beyazları kamufle etmek isteyenler de, yine saç boyalarından yardım almaktadır. Saç boyaları geçmişten günümüze kadar birçok yeni renk skalaları ve içeriğiyle beraber güncellenmekte ve gelişmektedir.

İnsanların istediği renk, saçlarının yapısı ve özellkle vücut reaksiyonlarına göre uygun saç boyası seçilmelidir. Bu başlık altında sizler için en iyi saç boyası listesini ve tüm incelemelerini yapacağız.

En İyi Saç Boyası Listesi

#En İyi Saç Boyası MarkalarıÖzelliğiİyiBul Puanı
1Schwarzkopf Igora Royal Saç BoyasıRenk Çeşitliliği10/10
2L’oreal Majirel Saç BoyasıCanlı ve Parlak Sonuç10/10
3Wella Koleston Perfect Me+ Saç BoyasıKalıcılık10/10
4Hush The Passion Saç BoyasıYumuşak Kıvam10/9.9
5Kyana Herboria Max Amonyaksız Saç BoyasıKalıcılık10/9.9
6Natulika Amonyaksız Saç BoyasıAmonyaksız10/9.8
7Goldwell Topchic Saç BoyasıKalıcılık10/9.8
8Keune Tinta Color Saç BoyasıKalıcılık10/9.7
9L’oreal İnoa Saç BoyasıYağ Bazlı10/9.6
10Artego Saç BoyasıKalıcılık10/9.5
en iyi saç boyası listesi

En İyi Saç Boyası Markaları

Kuaförlerin kullandığı ve dilerseniz sizin de satın alıp saçlarına uygulayabileceğiniz en iyi saç boyası markalarını sizlerle paylaşıyoruz. Saç yapınız, renk tercihiniz ve özel bir cilt sorunu veya hamilelik gibi bir duruma göre tercih ettiğiniz boyayı kullanabilirsiniz.

Schwarzkopf Igora Royal Saç Boyası

Alman Schwarzkopf markasının Igora Royal isminde kullanıcılarına sunduğu saç boyası, son dönemlerde ürettiği ve birden fazla boyayı karıştırmadan, tek bir tüp halinde sunduğu yeni renk skaları ile oldukça fazla kuaför salonlarında tercih edilmeye başlamıştır. Soğuk ve sıcak renklerde en iyi sonuç ve kalıcılık sağlayan Schwarzkopf İgora Royal, kuaförlerin kullandığı saç boyası olarak ilk sıradadır.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Yüksek Renk Seçeneği
 • Kalıcılık

L’oreal Majirel Saç Boyası

loreal majirel saç boyası
loreal majirel saç boyası

Fransız ve dünyanın en iyi kozmetik firması olan L’oreal, Majirel adı altında çıkardığı saç boyasıdır. Bu saç boyasının kendisini öne çıkaran en iyi özelliği kolay kolay akmayan saç boyası olmasıdır. Saçlarınızın rengini uzun süre solmadan ve matlaşmadan kullanmak istiyorsanız eğer, L’oreal Majirel saç boyası kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kalıcılık
 • Parlaklık

Wella Koleston Perfect Me+ Saç Boyası

Wella Koleston Perfect Me saç boyası
Wella Koleston Perfect Me saç boyası

Alman Wella kozmetik markasının Koleston Perfect Me+ çatısı altında kullanıma sunduğu profesyonel saç boyasıdır. Bu boyanın en büyük özelliği kalıcılığı ve beyaz kapatma özelliğidir. Saçlarınızın renginin daha kalıcı olmasını ve diplerden çıkan beyaz saçların parlama olmadan tamamen kapanmasını istiyorsanız, Wella Koleston Perfect Me+ saç boyasını kullanabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kalıcılık
 • Parlaklık

Hush The Passion Saç Boyası

Hush The Passion saç boyası
Hush The Passion saç boyası

Hush markasının The Passion adında çıkardığı saç boyası, tamamen kokusuz ve yumuşak bir yapıya sahip. Saçlarınızı boyamakla beraber, yağ bazlı formülü ile, saçlarınıza boyama esnasında ayrıca bakım etkisiyle nem kazandırmaktadır. İnce telli saç yapısına sahip kişiler, Hush The Passion saç boyasını kullanabilirler.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Yağ Bazlı
 • Bakım Özelliği

Kyana Herboria Max Amonyaksız Saç Boyası

kyana herboria max saç boyası
kyana herboria max saç boyası

Kyana Herboria Max, içeriğinde hiçbir şekilde amonyak bulundurmayan saç boyasıdır. Özellikle cildi hassas olan kişiler için tercih edilebilir saç boyaları arasında olan bu boya, hamilelerin kullanabileceği saç boyası markaları arasındadır.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Amonyaksız
 • Kokusuz

Natulika Amonyaksız Saç Boyası

natulika saç boyası
natulika saç boyası

Danimarka menşeili olan Natulika Amonyaksız Saç boyası, Natulique firmasının piyasaya sürmüş olduğu saç boyasıdır. Tamamen çevreci ve insanlara daha sağlıklı saç boyası üreten bu firma, kuaförlerin kullandığı en iyi amonyaksız saç boyasıdır. Eğer sizinde cilt problemleriniz ( egzema vs. ) varsa veyahütta hamile iseniz, Natulika amonyaksız saç boyası kullanabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Amonyaksız
 • Çevreci
 • Kokusuz

Amonyaksız saç boyalarında kullandığınız oksidanın, boya firmasının tercih ettiği oksidan olmasına dikkat ediniz.


Goldwell Topchic Saç Boyası

goldwell topchic saç boyası
goldwell topchic saç boyası

Alman menşeili olan Goldwell Topchic, harika ve sonuçları ve yüksek kalıcılık etkisi ile en iyi saç boyası markalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Goldwell Topchic saç boyasının yüksek pigmentleri sayesinde, saçlarınızda gayet güzel ve etkili renk değişimleri elde edebilirsiniz. Etkili içeriği sayesinde de istediğiniz rengi uzun süreli ve parlaklığını kaybetmeden kullanmanıza olanak sağlar.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kalıcılık
 • Parlaklık

Keune Tinta Color Saç Boyası

keune tinta saç boyası
keune tinta saç boyası

Keune Tinta Color, üçlü renk koruma teknolojisi sayesinde saçlarınızda uzun süreli renk kalıcılığı ve parlaklığı sunuyor. Saçlarınızı boyarken saç derisinin lekelenmemesi için hindistan cevizi türevi bir krem formülü ile üretilmiştir. Ayrıca saçlarınızı boyama esnasında ipek proteinleri sayesinde hasar görmüş saçlara bakım yapmaktadır.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kalıcılık
 • Bakım özelliği

L’oreal İnoa Saç Boyası

loreal inoa saç boyası
loreal inoa saç boyası

L’oreal markasının sunduğu İnoa Saç boyası, yağ bazlı iletim teknolojisine sahip bu boya, boyama işlemi esnasında saç tellerinizin tabakasını korumaya yardımcı olur. İçeriğinde amonyak kesinlikle yoktur. Beyaz saçları gayet güzel kapatır. Canlı ve parlak renkler ortaya çıkarır.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Amonyaksız
 • Yağ Bazlı

Artego Saç Boyası

artego saç boyası
artego saç boyası

Artego saç boyası, kataloğundaki fazla ve canlı renk seçenekleri ile öne çıkıyor. Son dönemlerde çıkardıkları soğuk tonda renkler, kuaför salonlarının da oldukça sık tercih ettiği renk tonları arasındadır. Ayrıca sıcak ve canlı renklerde de gayet canlı ve parlak sonuçlar elde edebilmektedir.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kalıcılık
 • Parlaklık

Saç Boyası Hakkında S.S.S

Saç boyaları hakkında sıkça sorulan soruları sizler için bu başlık altında yanıtlıyoruz.

Saç boyası saçın rengini açar mı?

Saç boyalaların açma özelliği yoktur. Ancak yüksek numaraları boyalar ve yüksek derece oksidanları kullanarak çok hafif saç renginizi kırabilirsiniz.

Saç boyası temiz saça mı kirli saça mı uygulanır?

Saç boyası uygulanırken temiz veya kirli olması farketmiyor, ancak temiz saç derisine boya uygulandığında yanma hissiyatı meydana gelmektedir. Yanma hissiyatı olmaması için 1-2 gün yıkamadan boyamanızı öneririz.

Saç boyasını kaç dakika bekletilir?

Saç boyası ortalama 30-35 dakika bekletilir.

Saç boyasını fazla bekletirsek ne olur?

Saç boyasını fazla bekletmek, renginizde kararma ve daha koyu bir görüntüye neden olabilir.

Beyaz saçları en iyi hangi boya kapatır?

Tüm profesyonel boyalar beyaz saçları kapatmakta etkilidir. Önemli olan doğru seçeceğiniz boya numarası ve saçınıza düzgün şekilde uygulamanız.

Saç boyasında hangi oksidan kullanılır?

Saç boyasında oksidan kullanımı, boya markasına uygun olan ve kendi oksidanlarını tercih etmeniz en doğrusudur.

İlginizi Çekebilir : En İyi Keratin Markaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir